CNC soustružení

TORNADO T2

Od roku 2006, kdy naše firma zakoupila vysoce produkční obráběcí stroj TORNADO T2, jehož výrobcem je anglická firma Colchester, se nám podařilo výrazně zkrátit výrobní časy a zkvalitnit výrobu. Tento stroj nám nyní umožňuje plnit zakázky v kratších časech a obrábět výrobky, které jsme dříve vyrobit nedovedli především z hlediska povrchů a přesných rozměrů. Tornado je řízeno kompaktním řídícím systémem FANUC s dvojnásobnou rychlostí zpracování dat, což opět snižuje časovou náročnost programování dílců. Součástí tohoto stroje je hydraulický koník pro upínání dlouhých obrobků, abychom mohli vyhovět všem zákazníkům.

Tabulka důležitých parametrů z hlediska zákazníka:

Oběžný průměr nad ložem 410 mm
Max. soustružený průměr 170 mm
Max. dálka soustružení 350 mm
Max. průměr tyče 42 mm
Max. otáčky vřetene 4000 ot/min
Počet nástrojů 12
Vrtání vřetene 54 mm
TORNADO-T2.jpg, 15kB

Konvenční obrábění

TOS SN 50

Náš prvotní obor, kterým jsme začínali. Vlastníme konvenční soustruh TOS SN 50, který slouží k výrobě kusových zakázek a malých sérií, ale přesto ve vysoké kvalitě, která je zajištěna přesným odměřovacím systémem. Maximální točný průměr stroje je 500 mm a maximální točná dálka 1000 mm s použitím opření v koníku.

TOS-SN-50.jpg, 19kB

Vrtání, Frézování a Broušení na kulato

V poslední části naší výroby zajišťujeme tyto operace, které slouží k finální úpravě našich výrobků. Ať již je to frézování drážek pro pera,frézování drážek, broušení na přesné rozměry v  řádu setin milimetrů nebo vrtání děr v širokém rozmezí průměrů za pomoci svěráků, dělících zařízení a posuvného stolu ve 2 osách.


AIXNER EKON | Smržov 58, 503 03 Smiřice | + 420 736 605 191 | michal@aixner-ekon.cz